מה זה דיקור סיני אנטי אייג'ינג?

הרפואה הסינית כובשת בעשורים האחרונים את העולם המערבי כשיטת טיפול מעמיקה ויעילה, המסייעת במגוון בעיות ותסמינים רפואיים ומזה אלפי שנים היא משמשת גם לטיפולי אנטי אייג'ינג טבעיים ולא פולשניים. שורשיו של הדיקור הסיני (אקופנקטורה) נמצאים כבר לפני כ-2,500 שנה (ויש האומרים שאף הרבה לפני כן) וכתבים עתיקים מספרים כי פילגשיו של הקיסר הגדול נהגו לטפח את עור פניהן באמצעות דיקור ושימוש בצמחי מרפא, במטרה לשמר את נעוריהן.

באמצעות דיקור בטכניקות ייחודיות אנו יכולים להביא להחייאת והצערת עור הפנים ולשיפור במגוון תסמינים אסתטיים אחרים, ללא כל צורך בניתוחים או הזרקות כימיקלים, אלא רק באמצעות חיזוק תהליכי בניית הרקמות הטבעיים של הגוף בשכבת העור ובאיברים הפנימיים.

על פי הרפואה הסינית, אנרגיית החיים (הצ'י) זורמת בערוצים קבועים לאורך הגוף ולרוחבו (כולל בפנים). לערוצים אלו קוראים מרידיאניים. מצב של בריאות מאופיין בזרימה חופשית ומשוחררת של האנרגיה בגוף, אם זה דם בכלי הדם, פסולת החוצה מהגוף וכדומה.

לדיקור במרידיאנים יכולת לפתוח "חסימות" ולסייע לזרימה החופשית של הצ'י. כך הרפואה הסינית משתמשת בצורה מיטבית בפוטנציאל הטבעי של הגוף להתחדשות, על ידי הזרמה מוגברת של אנרגיה חיונית (צ'י) ואספקת חמצן לרקמות. הטיפול מביא לריענון וחידוש תאי העור, ייצור קולגן טבעי והחייאה של עור הפנים. התהליך מעודד מטבוליזם של תאי העור, ניקוז רעלים ויצירת תאי עור חדשים, משפר את גמישות שרירי הפנים, חיזוקם ומתיחתם ומאט את תהליך ההזדקנות.

הטיפול האסתטי ברפואה הסינית יכול לתרום להרגעת הנפש, כמעט ואינו כרוך בכאב ומהווה אלטרנטיבה טבעית, בטוחה וזולה יחסית לטיפולים קוסמטיים מקובלים.

לאילו מצבים יכול לסייע?

  • קמטים
  • צניחת עפעפיים
  • אקנה
  • צלקות
  • כתמים שחורים
  • ריפיון שרירי פנים
  • פיגמנטציה

מה קורה במהלך הטיפול?

היות והמראה החיצוני שלנו הוא ביטוי של תהליכים פנימיים בגוף, מתייחס הטיפול ברפואה הסינית לטיפול בתסמינים החיצוניים ובמקביל גם לטיפול בשורש הבעיה תוך תמיכה וחיזוק האיברים והמערכות הפנימיות. כך למשל נטייה לסימנים שחורים מתחת לעיניים יכולה להיות קשורה לחוסר איזון של המערך האנרגטי של הכבד, הכליות ולפעמים גם של הטחול והלבלב. תהליך מקיף ויסודי יטפל בשני קצוות הבעיה ויביא לשיפור במצב בריאותו של המטופל.

לכן כל טיפול מתחיל באבחון של מצב האיברים, על פיו מותאם הדיקור באופן אישי ומיוחד למבנה האינדיבידואלי של המטופל/ת.
לאחר האבחון יתבצע עיסוי פנים ממוקד להזרמת צ'י ודם לפנים ואז יתבצע הדיקור עצמו, באמצעות מחטים דקיקות (בעובי שיערה ממש), בפנים ובגוף.
על מנת להשיג תוצאות מיטביות אנו משלבים הנחיות לתזונה ואורח חיים ששומר על מראה חיוני ובריא.

כל מפגש נמשך כ-45 דקות. הטיפול כמעט ואינו כרוך בכאב, אין תקופת החלמה או סכנה של תופעות לוואי, צלקות, פגיעה בהבעות הפנים, אסימטריה או שליטה בשרירי הפנים. בתום הטיפול נשמרות התחושות והבעות הפנים הטבעיות.

בכדי להשיג הטבה מרבית מומלץ לחזור על הטיפול בתדירות של 1-2 לשבוע, במשך 8-12 שבועות. לשימור התוצאות בתום סדרת הטיפולים, מומלץ גם להקפיד להגיע אחת לחודש לטיפול תחזוקה.

איך להתכונן לטיפול?

אם זוהי פגישתכם הראשונה עם המטפל, חשוב שתמסרו לו את ההיסטוריה הרפואית שלכם – ניתוחים (גם קוסמטיים), תרופות שאתם נוטלים, פציעות שעברתם, שברים, תאונות, רגישויות, אלרגיות, תגובות מיוחדות לטיפולים קודמים שעברתם וכדומה.
במידה ויש בידכם תוצאות של בדיקות או הדמיות – הביאו אותם איתכם.
כדי שהמטפל שלכם ידע איך לטפל בכם – הוא חייב להכיר אתכם.

במידה ומדובר בטיפול המשך – חשוב לעדכן את המטפל בכל שינוי במצבכם הבריאותי.

*מחיר הטיפול אחיד לכל הלקוחות, ללא תלות בסוג התוכנית או בהשתייכות לקופה