כללית רפואה משלימה

ד"ר מוטי לוי, הרופא הראשי של כללית רפואה משלימה, הוא חלק מצוות הרופאים שאחראים להתפתחותה של הרפואה המשלימה בישראל: "במקרים רבים השילוב של טיפולי רפואה משלימה יכול לקדם את הטיפול הרפואי ולעזור לפתור את הבעיה. לקוחות רבים מגלים את הדרך לרפואה שלמה ומשלבים בין הטיפולים. הם מצליחים לפתור בעיות שלא הצליחו להתגבר עליהן קודם".

הרפואה המשלימה עשתה דרך ארוכה. הטיפולים המשלימים, הנחשבים ומוכרים היום כיעילים גם מבחינה מחקרית, אומצו על ידי בתי החולים וקופות החולים. רופאים רבים ממליצים היום למטופלים שלהם לשלב טיפולים משלימים כחלק מהטיפול הרפואי הכללי. שירותי בריאות כללית מובילים בתחום ורשת כללית רפואה משלימה היא היום רשת מרפאות הרפואה המשלימה הגדולה והמובילה בישראל. 49 מרפאות בכל רחבי הארץ מעניקות 20 סוגים של טיפולים משלימים בהתאמה אישית רפואית לכל לקוח. 800 מטפלים מוסמכים ומנוסים מעניקים טיפול מקצועי ומסור לכל לקוח.

בין הטיפולים שאנחנו מציעים תוכלו למצוא שיטות שונות למצבי בריאות שונים ומגוונים:

 

לזימון תור באתר ובאפליקציית כללית לחצו כאן

פתרונות מתאימים לבעיות הנפוצות ביותר

מיגרנות, כאבי גב, כאבים כרוניים ואלרגיות – אלו הבעיות השכיחות ביותר בהן אנחנו מטפלים ברפואה משלימה. 70% מהישראלים סובלים מכאבי גב, רובם מטופלים על ידי כדורים ומשחות שונות שמטפלות בכאבים אבל לא תמיד במקור הבעיה. "רופאים רבים בוחרים לשלב בטיפול בכאבי גב לדוגמה גם טיפולים משלימים", מסביר ד"ר לוי. "זו החלטה מושכלת ומקצועית. לרפואה המשלימה יש טיפולים מונעים לכאבי גב שיכולים לחסוך מהלקוח הרבה כאבים והרבה תרופות. אף רופא לא אוהב לתת ללקוח שלו מינונים גדולים של כדורים, אם אפשר לשלב בפתרון הבעיה גם אמצעים טבעיים ומניעתיים".

איזה טיפול הכי מתאים לבעיה שלי?

לקוחות כללית רפואה משלימה יודעים לספר כי יעילות הטיפולים נובעת בעיקר מההתאמה הרפואית האישית. "סבלתי ממיגרנות מאוד קשות", מספרת סיגל גבאי. "ממש לא יכולתי לתפקד. ניסיתי טיפול תרופתי בצורה סדירה אבל שום דבר לא עזר. המליצו לי לנסות טיפולי משלימה, אבל לא ידעתי איזה טיפול הכי מתאים למיגרנה. הרופא שלי בכללית הפנה אותי לכללית רפואה משלימה. נקבעה לי פגישה עם רופאה בכללית רפואה משלימה שבדקה אותי והפנתה אותי לטיפול שיאצו. ההמלצה עבדה. טיפולי המגע בשיאצו היו יעילים מאוד. המיגרנות פשוט נעלמו". ישראלים רבים, הסובלים מבעיה רפואית או מכאבים שלא עוברים, מנסים טיפולי רפואה משלימה שונים מבלי לדעת באמת אם זה הטיפול שהכי מתאים לבעיה שלהם. הם פונים למטפל שמכיר בדרך כלל רק סוג טיפול אחד וזה הטיפול היחיד שהוא יכול להציע להם.

היתרון והפתרון של כללית רפואה משלימה

כללית רפואה משלימה מציעה מגוון של 20 טיפולים בכל מרפאה. רופא מקצועי מנוסה אחראי להתאים לכל לקוח את הטיפול המתאים. ההתאמה הרפואית מעניקה טיפול מדויק המכוון בדיוק לבעיה של הלקוח. הטיפול ניתן לו מתוך הכרות עם תיקו הרפואי בקופת החולים ועם ההיסטוריה הרפואית שלו. ההתאמה הרפואית הזו חוסכת ללקוחות כללית רפואה משלימה הרבה מאוד סבל, אבל גם הרבה מאוד זמן וכסף. "אני מכירה חבר שלי, שעבר ממטפל למטפל, ניסה את כל סוגי הטיפולים במשך קרוב לחצי שנה". מספרת איריס ג', המטופלת בדיקור סיני. "הוא הוציא הרבה מאוד כסף, בזבז הרבה מאוד זמן ובסוף התייאש. למה? רק מפני שהוא לא הגיע למטפל ולטיפול שהוא היה צריך באמת". בסוף אני הצעתי לו להגיע ולקבל ייעוץ מהרופא בכללית רפואה משלימה. הוא בדק אותו והמליץ על טיפול בכירופרקטיקה".

גוף רפואי גדול ומוסמך

הביקוש לטיפולי רפואה משלימה הולך וגדל ומטפלים רבים מציעים טיפולים שונים ללקוחות. האם כולם מוסמכים? האם כולם באמת אנשי מקצוע? הלקוח לא תמיד יכול לזהות ולדעת. גם כאן – כללית רפואה משלימה מובילה את התמקצעות התחום. הסטנדרטים לבחירת מטפלים שיעבדו ברשת הם מהגבוהים ביותר בתחום, כל מטפל שנכנס עובר תהליך בדיקה ממושך של מספר גורמים מקצועיים וכולל בחינה מעשית. "זהו גוף רפואי גדול ומוביל שלא יכול להרשות לעצמו בינוניות או חוסר מקצועיות". אומרת גלית צפריר, מנהלת תחום כללית רפואה משלימה. "אצלנו עובדים רק מטפלים מוסמכים מקצועיים ומנוסים. הם עוברים הדרכות, הכשרות ועדכונים מקצועיים באופן שוטף. הם צמודים לרופאים ומנהלים מעקב התקדמות לכל לקוח. לקוחות כללית רפואה משלימה יכולים להיות בטוחים שהם זוכים לטיפול הנכון, המקצועי והאחראי ביותר".

איך מתבצע הטיפול בכללית רפואה משלימה?

לכללית רופאה משלימה תהליך מסודר שבו מתייעצים תחילה עם רופא מומחה ברפואה משלימה, את הייעוץ אפשר לעשות במרפאה, אך ניתן גם לעשות אותו אונליין מהמחשב או מהסלולר שלכם.

בשיחת הייעוץ הרופא בודק את הרקע הרפואי שלכם, את הבעיה הרפואית בגללה פניתם לטיפול ומתאים לכם תוכנית טיפול אישית.

לזימון תור באתר ובאפליקציית כללית לחצו כאן