רפואה משלימה לילדים

אנחנו רוצים את הטוב ביותר עבור הילד שלנו. לכן גם חשוב לנו לדעת שהוא בידיים טובות, הכי טובות, כשאנחנו לוקחים אותו לטיפול רפואי. נשוטט באינטרנט כדי למצוא פתרונות, נרים טלפונים כדי לקבל המלצות, ונצא לדרך רק אחרי שאנחנו לגמרי רגועים שזהו הטיפול הטוב ביותר עבורו. אבל לפעמים אנחנו מוצאים את עצמנו מפרפרים בין רופא לרופא, מנסים עוד ועוד טיפולים ותרופות, ומתאכזבים לגלות שהבעיה פשוט לא עוברת – הילד ממשיך לסבול. וכאן נכנסת לתמונה הרפואה המשלימה, שהפכה להיות בשורה של ממש עבור הורים לילדים – היא אינה פולשנית, ללא תופעות לוואי, ללא שימוש בכימיקלים, והכל מתרחש באווירה רוגעת ובגובה העיניים. אז מהו סוד ההצלחה של הרפואה המשלימה? היא לא מסתפקת רק בטיפול בסימפטום, אלא מתמקדת בשורש הבעיה. בנוסף היא פועלת לא רק להחלשת המחלה, אלא גם לחיזוק המערכת החיסונית – ובכך מונעת את חזרת המחלה בעתיד. שם המשחק הוא טיפול לטווח ארוך. הורים חוששים לעיתים מטיפולים קונבנציונליים, בעיקר כשמדובר בתינוק קטנטן או בילד שהמערכת החיסונית שלו אינה במיטבה. כך צברה הרפואה המשלימה פופולריות רבה בקרב הורים לתינוקות, פעוטות, ילדים ונוער. יעילותה הגבוהה של הרפואה המשלימה סוחפת אחריה רבים, ומסמנת במהלך העשור האחרון מגמה ברורה לכיוון הרפואה האינטגרטיבית: במקרים רבים השילוב עם הרפואה המשלימה מקדם את הטיפול הרפואי, ומסייע לפתור את הבעיה הרפואית בצורה יעילה יותר, תוך מתן מענה מקיף וארוך טווח. אילו טיפולים מציעה רפואה משלימה לילדים? ואיך תוכלו לדעת איזה טיפול הכי טוב עבור הילד שלכם? הכנו עבורכם מדריך מקיף שיענה לכם על כל השאלות. רפואה משלימה עד 60% הנחה ללקוחות מושלם ופלטינוםלחצו כאן לצפייה במחירון>>

יתרונות הרפואה המשלימה

 • מונעת את חזרת המחלה
 • מחזקת המערכת החיסונית
 • לא פולשנית
 • ללא תופעות לוואי
 • אווירה רוגעת ונעימה
 • התמקדות בשורש הבעיה, ולא רק בסימפטום

דלקת אוזניים וירידה בשמיעה

דלקת אוזניים היא בין המחלות הנפוצות, המטרידות והכואבות ביותר בקרב תינוקות וילדים. 75% מהילדים סובלים לפחות פעם אחת מדלקת אוזניים עד גיל שלוש – בעיקר בנים. ילד שסבל מדלקת אוזניים ראשונה בחצי השנה הראשונה לחייו, לרוב מפתח נטייה לדלקות אוזניים חוזרות. מהי דלקת אוזניים? מדובר בזיהום שמלוּוה בהצטברות של הפרשה בחלל האוזן התיכונה. בזמן דלקת חריפה, ולעתים קרובות גם בשל חסימת ניקוז האוזן, מצטברים נוזלים באוזן התיכונה – וגורמים לירידה בשמיעה, שעלולה גם לשבש את התפתחות יכולת הדיבור של הילד. איך הרפואה המשלימה מטפלת בדלקת אוזניים?

 

מחלות זיהומיות

מחלות זיהומיות שכיחות בקרב ילדים בעיקר כשהם יוצאים לראשונה בחייהם לפעוטון או לגן הילדים. כולנו מכירים את זה – אנחנו מלווים את הילד למעון בפעם הראשונה, התרגשות גדולה, ואז – אחרי ימים ספורים הוא תופס וירוס, ואנחנו מבלים איתו שבוע בבית. איך הרפואה המשלימה מטפלת במחלות זיהומיות?

 

בעיות עיכול, כאבי בטן ועצירות

כאבי בטן ובעיות עיכול שכיחים בגיל הרך, כי מערכת העיכול של הקטנטנים זקוקה לתקופת הסתגלות למזונות חדשים ומגוונים. למעשה, 10%-15% מהילדים סובלים מכאבי בטן בשנים הראשונות לחייהם. בעיות עיכול או עצירויות בגיל הגן ובית הספר עלולות להיגרם כתוצאה מקשיי הסתגלות למסגרת חדשה או בשל חרדה חברתית. איך הרפואה המשלימה מטפלת בבעיות עיכול?

 

בעיות עור ואסטמה של העור (אטופיק דרמטיטיס)

בעיות עור אצל ילדים גורמות לגרד ולסבל מתמשך. 10%-20% מהתינוקות ומהילדים סובלים מאסטמה של העור – כאשר 65% מהם כבר בגיל ינקות. איך מזהים אסטמה של העור? המחלה מאופיינת בפריחה אדמדמה על העור, שגורמת לגרד וליובש או להפרשה מקומית מהפצע. איך הרפואה המשלימה מטפלת בבעיות עור ובאסטמה של העור אצל ילדים?

 • טיפול הומאופתי או הומוטוקסיקולוגי משולב בנטורופתיה עשוי לסייע לבעיות עור, ומתאים מאוד לילדים.
 • שינוי בהרגלי התזונה של הילד עשוי להשפיע בצורה משמעותית על בריאות העור, כיוון שהעור הוא אחד מאיברי פינוי הפסולת מהגוף.

 

אסטמה

אסטמה הפכה למחלה בה לוקים ילדים רבים בעקבות זיהום האוויר והסביבה. כ-5%-7% מכלל האוכלוסייה סובלים מאסטמה, ואצל מחצית מהם המחלה תתפרץ עוד לפני הגיעם לגיל שלוש. התקף אסטמה עלול להתפרץ בעקבות חשיפה לאלרגנים שונים (קרדית האבק, אבקנים וכד'), מחלות זיהומיות, זיהום אוויר (כולל חשיפה לעשן סיגריות), לחץ נפשי, מאמץ פיזי, שינויים הורמונליים, שינויים קיצוניים במזג האוויר ועוד. מה קורה בהתקף אסטמה? ריר צמיגי חוסם את הקנה ומקשה על הוצאת אוויר מהריאות. איך הרפואה המשלימה מטפלת באסטמה אצל ילדים?

 • דיקור סיני או שיאצו המשמשים לפתיחת דרכי הנשימה וניקוי הליחה שהצטברה בהם.
 • כאשר האסטמה נובעת מאלרגיה, יתווסף טיפול בהומאופתיה או הומוטוקסיקולוגיה לאיזון מערכת החיסון.

 

אלרגיה

אלרגיה עשויה להתבטא בהתקפי שלשול, דמעת, נזלת כרונית או התקפית, פריחות מגרדות בעור ושיעול ממושך. היא נובעת מחוסר איזון במערכת החיסון, שמגיבה בצורה עוצמתית מהרגיל לחומרים המצויים בסביבה. החומר הגורם לתגובה מכונה "אלרגן", והוא נמצא כמעט בכל מקום – במזונות, בצמחים, באבק, בפרוות בעלי חיים ועוד. כיצד נוצרת אלרגיה? מערכת החיסון מזהה בטעות אלרגנים כפולשים זרים ומסוכנים לגוף, ולכן היא מגיבה במלוא העוצמה – היא משחררת חומרים שונים בגוף כדי לתקוף את "הגורם העוין". אחד החומרים שמשחררת המערכת החיסונית מכונה "היסטמין", והוא זה שיוצר תגובה דלקתית בגוף. איך הרפואה המשלימה מטפלת באלרגיה אצל ילדים?

 • הומאופתיה או הומוטוקסיקולוגיה.
 • נטורופתיה ושינויים בתזונה.

 

הפרעת קשב וריכוז

הפרעת קשב וריכוז היא אתגר לא פשוט עבור הילד. המודעות הרבה לנושא הביאה עמה פתרונות רבים, ואחד מהם הוא הרפואה המשלימה. אבחון מוקדם וטיפול נכון בהפרעת קשב יוכלו לאפשר לילד לקבל כלים להתמודדות, וכך יחזקו את הדימוי העצמי שלו ויחדדו את כישוריו החברתיים. איך הרפואה המשלימה מטפלת בהפרעות קשב וריכוז בילדים?

 • תרגילים לשיפור יכולת הריכוז באמצעות מערכת הביו-פידבק.
 • טיפול בנטורופתיה באמצעות מתן צמחי מרפא ושינויים בתזונה.
 • טיפולי מגע כמו רפלקסולוגיה, שיאצו או עיסוי הוליסטי.
 • בעיות של רגישות יתר יטופלו באמצעות פרחי-באך, הומאופתיה או הומוטוקסיקולוגיה.

 

הפרעות שינה אצל ילדים

לתינוקות מחזור שינה-ערות קצר, המשתנה בהדרגה כדי להתאים למחזור היממה. מחזור זה יוצא פעמים רבות מאיזון כאשר ילדים יוצאים לחופשות ארוכות מהמסגרות. הפרעות שינה אצל ילדים עשויות לבוא לידי ביטוי בכך שהילד מתקשה להירדם, כאשר הילד מתעורר פעמים רבות במהלך הלילה, וכן כאשר הילד מתעורר מוקדם בבוקר. ממחקר שנערך בנושא עולה שכאשר ילד בגיל הגן סובל מהפרעות שינה – לא פעם הדבר כרוך בבעיות התנהגות. החדשות הטובות הן שניתן לטפל בבעיות שינה, ולאפשר לילד לשפר את הריכוז, ההתנהגות, הלמידה, הזיכרון, הוויסות הרגשי, איכות החיים, והבריאות הנפשית והגופנית. איך הרפואה המשלימה מטפלת בהפרעות שינה אצל ילדים? דיקור סיני, רפלקסולוגיה והומאופתיה.

בעיות יציבה ובעיות הורמונליות

רפואה משלימה מסייעת בטיפול במגוון רחב של בעיות בריאות נוספות אצל ילדים. בעיות יציבה והתפתחות מוטורית, למשל, מטופלות באמצעות כירופרקטיקהשיטת אלכסנדר ושיטת פלדנקרייז.  בעיות הקשורות להתפתחות הורמונלית, כמו מחזור לא סדיר או אקנה, מטופלות באמצעות דיקור סיני, הומאופתיה, הומוטוקסיקולוגיה או רפלקסולוגיה. 

מה הבעיה? יש כללית רפואה משלימה!

כדי להיות רגועים שהילד שלכם יקבל טיפול מקצועי ומקיף, אנו מזמינים אתכם לפגישת ייעוץ עם רופא מוסמך (MD), שעבר הכשרה מיוחדת גם בתחום הרפואה המשלימה. הרופא יבצע את הבדיקות הנדרשות, וכך יוכל לבנות עבור הילד שלכם תכנית טיפולים מותאמת אישית. כללית רפואה משלימה מציעה למטופלים מגוון עשיר של טיפולים משלימים בכל הארץ. פגישה מקדימה עם רופא מייעץ תסייע לכם לבצע את הבחירה הנכונה עבור הילד שלכם.

לחצו כאן לאיתור מרפאת כללית רפואה משלימה הקרובה לביתכם