דיקור סיני - טחורים טחורים (Hemorrhoids) הם כלי דם ורידיים גדושים בעלי תפקיד חשוב בפי הטבעת: הם מסייעים לנו לשלוט על היציאות. כ-10% מהאוכלוסייה סובלת מבעיות בטחורים, והשכיחות שלהן עולה עם הגיל. כך, החל מגיל חמישים מחצית מהאנשים סובלים מטחורים. אנשים נוטים להצניע את העובדה שהם סובלים מטחורים, למרות שאין להם בעיה לשתף שהם סובלים מכאבי גב כרוניים, מדלקות גרון טורדניות, או מבעיות רפואיות רבות אחרות. לא פעם הבושה גורמת להימנע מטיפול בבעיה, וכך היא הולכת ומחמירה עם הזמן. יש לכם טחורים? אנחנו כאן כדי לעזור.

דימום, גרד ובליטה

בואו רגע נבין לְמה בעצם מתכוונים כשמדברים על בעיות בטחורים. מכירים את תופעת ה"ורידים ברגליים"? שפתאום הופכים לנפוחים ובולטים, וגורמים לכאבים חזקים? לטחורים שלנו יש מאפיינים "ורידיים" דומים, ולכן זה עלול לקרות גם להם. מדובר כמובן במצב רפואי לא תקין, שדורש טיפול. מה קורה כשהטחורים מתנפחים? הרבה פעמים מתפתחות בהן דלקות ונוצרים קרעים, שגורמים לכאבים עזים בזמן מעבר צואה, ואף בזמן ישיבה. לפעמים גם נוצר דימום בו אנחנו פוגשים על נייר הטואלט, או על הצואה עצמה. נוסף על הופעת דימום, רבים סובלים מגרד מקומי ומתחושה של בליטה או גוש בפי הטבעת. כל מי שסובל מטחורים יודע היטב עד כמה ביקור תמים בשירותים עלול להפוך למסע ייסורים. יציאת צואה, פעולה פשוטה ויומיומית עבור רבים, כרוכה אצלו בכאבים בלתי נסבלים. אבל לבעיה הזו, שפוגעת קשות באיכות החיים, יש פתרונות – אליהם נגיע בהמשך.

דיקור יכול לעזור גם לך!לפרטים וזימון תור לחצו כאן >

 

מה גורם לטחורים?

טחורים עלולים להיגרם כתוצאה מישיבה ממושכת על האסלה, כתוצאה מעצירות כרונית, או בשל מאמצי יתר של פעילות המעיים. כל אלה גורמים ללחץ רב על פי הטבעת, וכתוצאה מכך להתנפחות הטחורים. זוהי גם הסיבה בגללה הריונות ולידות הם גורם משמעותי לטחורים, בשל לחץ רציף במשך זמן ממושך על הרקטום ועל פי הטבעת. כפי שכבר ציינו, טחורים הם תופעה שכיחה בקרב מבוגרים. הסיבה לכך היא שבחלוף השנים, רקמות החיבור שתומכות ומחזיקות את הטחורים הולכות ומתרופפות, וכך הטחורים צונחים. מעבר לגנטיקה ולהיסטוריה של טחורים במשפחה, גם משקל עודף יוצר לחץ על פי הטבעת ועלול לתרום משמעותית להופעתן של בעיות בטחורים. כך גם אנשים שנוהגים לעמוד במשך שעות ארוכות או להרים משאות כבדים. שיעול והתעטשות עלולים להחריף את הבעיה, בשל הלחץ שנגרם באזור פי הטבעת.

טיפול בטחורים באופן טבעי

ישיבה שפופה על האסלה. הוסיפו אורח קבוע לחדר השירותים: שרפרף קטן, עליו יש להניח את הרגליים תוך כפיפת הברכיים, ולרכון קדימה. לא תאמינו איזה הבדל זה עושה. אמבטיות. שבו במים חמים במשך רבע שעה מספר בימים ביום, במיוחד אחרי שאתם מרגישים תנועת מעיים ערה. אלוורה. מומלץ לעשות שימוש באלוורה טבעית וטהורה, כלומר ללא שילוב חומרים נוספים, ולשים לב לכך שמערכת העיכול רגישה לשימוש פנימי במיצוי אלוורה שמופק מהשכבה החיצונית של הצמח. בדקו היטב באיזה חומר אתם משתמשים, והכי חשוב – התייעצו תחילה עם נטורופת. תזונה נכונה. הקפידו לשתות הרבה, הימנעו מאלכוהול, ממאכלים חריפים,  מסוכר וקמח לבן, וממזון מעובד ומטוגן. הקפידו על צריכת סיבים תזונתיים באמצעות אכילת פירות וירקות ומזונות עתירי סובין. שימו לב לא להגזים עם כמות הסיבים התזונתיים, כי לצד היתרונות הרבים שלהם – הם עלולים גם לגרום לגזים ולהתכווצויות בבטן. משחת הממליס. משחה העשויה מתמצית של צמח הממליס, נמצאה יעילה במקרים רבים להקלה על כאבי טחורים ומניעת החמרת המצב, בשל יכולתו לכווץ כלי דם פריפריאליים.  הקפידו על משחה איכותית, ללא חומרים משמרים וללא תוספות מלאכותיות אחרות. זוזו בבקשה. חשוב לשמור על תנועה, ולא לשבת או לעמוד לאורך זמן. גם שהייה ממושכת בשירותים עלולה להחריף את המצב.

טיפול בטחורים בדיקור סיני

מטופלים רבים שסובלים מטחורים, מדווחים על שיפור במצבם בעקבות דיקור סיני (אקופנקטורה). ייחודו של הדיקור הסיני הוא באיתור והבנה מעמיקה של הגורם הביולוגי לבעיה הרפואית – כלומר טיפול בשורש הבעיה, ולא רק בסימפטום. על פי הרפואה הסינית, מצב של כאב מעיד על סטגנציה בגוף, כלומר חסימה כלשהי בזרימת האנרגיה והדם. חסימה בזרימת האנרגיה לאיברים, גורמת להיחלשות שלהם ולפגיעה בתפקודם. בעיות בטחורים נובעות בדרך כלל כתוצאה מהיחלשות הטחול. תפקידו של הטחול ברפואה הסינית הוא בין היתר לספק אנרגיה ודם לאברי הגוף, ולכן כאשר הטחול נחלש – נחלשת האנרגיה באיברים השונים. חולשה בטחול מתבטאת באופן שונה אצל כל אחד ואחד. לעתים קורה שהיא באה לידי ביטוי בהיחלשות הטחורים. דיקור סיני מסייע בחיזוק הטחול, על מנת לאפשר לו לחזור לפעילות תקינה ולמנוע את התרופפות וצניחת האיברים עליו הוא אחראי.

הגוף מרפא את עצמו

אלפי מחקרים כבר הוכיחו שדיקור סיני מקדם תהליכי ריפוי טבעיים בגוף, ומסייע לטיפול בכאב ובמגוון רחב של בעיות. דיקור בנקודות מסוימות בגוף, מביא לתהליך בו הגוף מכניס את עצמו לתהליך של ריפוי עצמי, תוך שחרור חומרים אנטי-דלקתיים ונוגדי כאב. דיקור סיני אינו כרוך בתחושת כאב ובתופעות לוואי, מאחר שנעשה שימוש במחטים עדינות באיכות גבוהה ביותר. כך הדקירה כמעט שאינה מורגשת. מטופלים רבים שסבלו מטחורים דיווחו לאחר סדרת טיפולים בדיקור סיני על תחושת הקלה משמעותית בכאבים, ולעתים אף על ריפוי מלא.