זה קורה לכולם

אישה כאבי שרירים הם תופעה שכיחה שאף אדם לא חסין מפניה. אנו חשים בהם בעיקר אחרי פעילות גופנית מאומצת אך גם במקרים בהם נגרמת טראומה לשריר ובמקרים בהם הכאב הוא תסמין של מחלה קיימת, כמו פיברומיאלגיה למשל. הרפואה המשלימה מספקת מספר דרכים יעילות לטיפול בכאבים באמצעות הטיפולים השונים.

אפשר להתמודד עם הכאבים בעזרת טיפול משלים

  • דיקור סיני
  • שיאצו
  • רפלקסולוגיה
  • ביופידבק

דיקור סיני

ממחקר רחב היקף, שכלל 18 אלף מטופלים, ושפורסם ב־2012 בכתב העת היוקרתי JAMA  של ההסתדרות הרפואית האמריקנית, עולה בבירור שדיקור סיני יעיל לא פחות מתרופות משככות כאבים. בשיטת הדיקור הסיני מחדיר המטפל מחטים דקות במיוחד, חד־פעמיות וסטריליות, אל נקודות מפתח שונות בגופו של המטופל. פעולת המחטים הדקיקות לאורכם של המרידיאנים מגרה סיבי עצב הקיימים בשרירים, והגירוי שנוצר שולח מסר דרך חוט השדרה אל אזור ההיפותלמוס שבמוח. בתגובה משחרר המוח אנדורפינים – חומרים כימיים טבעיים המסייעים בשיכוך כאבים. במילים אחרות: הדיקור הוא מעין "סטרטר" הגורם לגוף לבצע את פעילות הריפוי הטבעית שלו. במקרה של כאב כרוני, גירוי כזה שולח את האנדורפינים היישר אל המקום הכואב באופן טבעי ולא בעזרת תרופה כלשהי. דבר נוסף שחשוב מאד לדעת הוא שבדיקור הסיני  כמו ביתר הטיפולים המוזכרים כאן אין תופעות לוואי.

רפואה משלימה לבריאות מושלמתלזימון תור לוחצים כאן >

 

שיאצו

מסתבר כי גם לחיצות על נקודות המרידיאנים גורמות לשחרור אנדורפינים. בדומה לדיקור, שיאצו מתבסס על הרפואה הסינית מבחינת נקודות ומשתמש בלחיצות כדי להקל על כאבים כרוניים.

רפלקסולוגיה

הרפלקסולוגיה רואה את כל גוף האדם בכף הרגל ולכן עיסוי של נקודות ספציפיות בכף הרגל יגרום לכך כי מצבי סטגנציה של לימפה או תנועת דם איטיים, ינועו יותר בקלות. התנועה הזו מסלקת רעלים מאזור הכאב ומשפרת, ללא תרופות, את מצב הרקמה לכיוון החלמה ובכך ממתנת ומעלימה כאבים כרוניים.

ביופידבק

מדובר בשיטת טיפול המודדת מדדים פיזיולוגיים שונים כמו מתח השרירים, לחות העור, דופק הלב, לחץ הדם, קצב הנשימות ועוד. מדדים אלו שונים באופן בולט אצל אדם הסובל מכאב מול אדם במצב רגיל. המדדים הללו מוזנים לתוכנת מחשב מיוחדת שמציגה אותם על המסך בצורת גרף שמראה את תגובתו הפיזיולוגית של המטופל לכאב. באמצעות תרגילי דמיון מודרך וטכניקות הרפיה שונות המטופל לומד לשלוט על רמת הכאב שלו תוך כדי קבלת משוב ממסך המחשב לגבי הצלחתו בהפעלת הטכניקה. בצורה זו ניתן להרפות שרירים כואבים וככל שהמטופל מתקדם בלימוד ובהטמעת הטכניקה הטיפולית, כך יורדת רמת הכאב שהוא חש בהתאמה לגרף שמציג לו המחשב. בסיום סידרת טיפולים המטופל מגיע לרמת שליטה טובה בכאב ולהפחתת עוצמתו לרמה בה אינו נזקק לסיוע תרופתי.

מה הבעיה? יש כללית רפואה משלימה!

לקוחות כללית יכולים להגיע לפגישה אצל רופא MD אשר מתמחה גם ברפואה משלימה, שם יקבלו ייעוץ בטיפולים המתאימים לבעיותיהם.