דיקור סיני קוסמטי
מיגרנה וכאבי ראש חזקים הם מאותם כאבים שרק מי שחווה אותם על בשרו יוכל להבין את עוצמתם ואת חוסר האונים שהם עלולים לעורר למשך שעות ארוכות, עד יעבור זעם. התקפי מיגרנה חוזרים עלולים להביא לפגיעה קשה באיכות החיים, אולם רבים מאִתנו מעדיפים להימנע משימוש קבוע בתרופות על מנת לפתור את הבעיה. אז מהי הדרך הטבעית לטיפול במיגרנה ובכאבי ראש שלא מרפים? ואיך אפשר למנוע אותם עוד לפני התרחשותם? כמו תמיד – הדבר החשוב ביותר הוא להקפיד על אורח חיים בריא, ובכלל זה על תזונה נכונה ועל הרגלי שינה טובים. השתדלו גם לשמור על מסגרת קבועה: אכלו את הארוחות ולכו לישון פחות או יותר בשעות קבועות. תתפלאו לדעת שהרגלים קבועים על בסיס יומיומי התגלו כגורם המונע התקפי מיגרנה.

שחיקה רגשית – תסמינים פיזיים

סטרס ולחץ גם הם גורמים למיגרנה וכאבי ראש. כן, ברור, כולנו שואפים להיות בשלווה סטואית בכל רגע נתון, אבל ההתמודדויות בחיי היומיום לא תמיד מאפשרות את זה. אז מה בכל זאת אפשר לעשות? קחו במשך היום הפסקות קטנות, עצמו עיניים, ותַרגלו נשימות עמוקות. בנוסף השתדלו לאוורר את הלו"ז שלכם. לצורך הדוגמה, יציאה בדקה ה-90 מהעבודה כדי לאסוף את הילד מהגן ולשגר את עצמכם הביתה כדי להיות שם בזמן לגדולים שחוזרים מבית הספר, ומשם לפצוח בתיזוזים לחוגים ובהקפצות לחברים שמסתיימות בארוחת ערב, מקלחת ולישון – רכבת ההרים הזו עלולה להיות הרסנית למצבכם הרגשי אם היא הופכת לדפוס קבוע. זכרו שמרוץ נגד הזמן גורם לשחיקה רגשית, שלא פעם באה לידי ביטוי בתסמינים פיזיים. אבל למרות העומס המטורף והבלתי נמנע הזה – השתדלו בכל זאת להקדיש מדי יום מזמנכם החופשי המועט למפגש קרוב עם היקרים לכם או ליציאה לבילוי עם החברים. מערכות יחסים אינטימיות ואינטראקציות חברתיות הן מתכון מעולה להפגת מתח ודיכאון.

דיקור יכול לעזור גם לך!לפרטים וזימון תור לחצו כאן >

 

עוד מיגרנה בפתח – מה עושים?

נקלעתם לעוד התקף מיגרנה? כבו את האורות, הגיפו תריסים, והסיטו וילונות. אם אתם נמצאים במקום ציבורי ואין לכם אפשרות כזו – תמיד תוכלו להרכיב משקפי שמש. כן כן, גם בתוך מקום סגור. יצירת תחושה נעימה בכף הרגל עשויה גם היא לסייע לנו להיפטר מהמיגרנה. שבו בנינוחות, לבשו גרב, קחו כדור טניס, וגלגלו עליו את כף הרגל בעדינות ובאיטיות. בינתיים עצמו עיניים, וקחו נשימות עמוקות. אם יש באזור מקור רעש – דאגו לנטרל אותו. יצירת אווירה שקטה ונינוחה תעזור לכם לחלץ את עצמכם מכאבי הראש האיומים. רגישות לריחות גם היא עלולה לעורר התקף מיגרנה. נסו לבדוק אם שימוש בבושם מסוים גורר אחריו כאבי ראש חזקים או תחושת בחילה. ואם נתקלתם בבושם של מישהו אחר שמעורר בכם תחושות פיזיות לא נעימות – זה הזמן לשלוף מהתיק בקבוקון עם תמיסת ריח מרגיע (מנטה, פולי קפה וכד') שהכנתם מבעוד מועד בדיוק למצבים שכאלה. הצמידו את הבקבוקון אל האף למשך מספר שניות, ותחושת ההקלה בדרך.

דיקור סיני – אלוף בטיפול במיגרנה וכאבי ראש

דיקור סיני (אקופנקטורה) כבר קנה לו שֵֹׁם כשיטת הטיפול האינטגרטיבית הטובה ביותר לצורך הקלה וריפוי כאבים מסוגים שונים, המתאימה לכל הגילאים – החל מגיל ינקות ועד לגיל זקנה. בשנת 1997 הכיר משרד הבריאות האמריקני (NIH) בדיקור סיני כטיפול יעיל, ומאז הדיקור הסיני הפך להיות פופולרי גם במוסדות הרפואיים המערביים. ואכן, מחקרים שנערכו בתחום הטיפול בכאב הראו שדיקור סיני נמצא יעיל מאוד לטיפול במיגרנה וכאבי ראש. אז מה בעצם קורה בדיקור סיני? טיפול בדיקור סיני גורם לשחרור אנדורפינים, שמסייעים לגוף לשכֵּך כאבים ולשחרר חומרים נוגדי דלקת, שלמעשה מנטרלים את הסיבה לכאבי ראש. מחקרים עדכניים שבדקו כ-2,400 מטופלים שסבלו מכאבי ראש, הצביעו על שיפור ניכר בכאבי הראש לאחר טיפול בדיקור סיני. וזה עוד לא הכל: מחקר שנערך בגרמניה בקרב 40,000 אנשים שסובלים מכאבים שונים – מצא שיפור בקרב 89.2% מהמטופלים בדיקור סיני. בחירת שיטת הדיקור הסיני נעשית בהתאם למצבו הרפואי והבריאותי של המטופל נכון לרגע הטיפול עצמו, ולכן קיימת חשיבות רבה ללכת אל מטפל מקצועי ומנוסה, שעבר הכשרה מתאימה. דיקור סיני נעשה באמצעות מחטים עדינות ודקיקות, באיכות גבוהה ביותר, ולכן החדרתן בקושי מורגשת. לאחר סיום הטיפול בדיקור סיני המטופל יוצא לרוב בתחושה פיזית טובה יותר, ומטופלים רבים שעברו סדרת טיפולים בדיקור סיני דיווחו על ריפוי הכאב גם בטווח הארוך. כדי שהמטפל שלכם יוכל לטפל בכם בצורה מיטבית – הוא צריך להכיר אתכם. לכן בפגישה הראשונה, חשוב לעדכן את המטפל בהיסטוריה הרפואית שלכם – ניתוחים, תרופות שאתם נוטלים, פציעות, שברים, תאונות, רגישויות, אלרגיות ועוד. משך הטיפול בדיקור סיני תלוי במצבו הבריאות והפיזי של המטופל. כך, למשל, דיקור סיני אצל מטופל חלש יימשך זמן קצר יחסית, שכן הדיקור הסיני מעורר את מערכות הגוף לתהליך של שיקום, שדורש הרבה אנרגיה. כאשר מטופל סובל מרמת האנרגיה נמוכה – הטיפול בדיקור סיני יהיה קצר יותר.