מניעת זיהומים חוזרים "העולם האמיתי" שלנו מצריך מאיתנו הרבה משאבים – הרבה זיהום אוויר, זיהום של רעש ואפילו זיהום של אור. אנשים רבים לא מספיקים או מקפידים לישון מספיק שעות בלילה, לא כולם עוסקים בפעילות גופנית בכמות מספקת, אנחנו בוהים במסכים חלק ניכר מהיום, חשופים לכמות גדולה של לחץ וסטרס ועוד לא הגענו לתזונה… כל מרכיב "מקולקל" אחד שאותו פירטנו כמו: שינה, חוסר איזון או שגרה ותזונה מייצר אצלנו סטרס, והלחץ הזה בסופו של דבר משבש את הפעילות של מערכת החיסון ומאפשר לזיהומים להיכנס.

מהם זיהומים?

הכוונה כאן היא לחיידקים או נגיפים (וירוסים), פטריות, סטרפטוקוקים או טפילים אחרים שגורמים למחלות זיהומיות בגוף. התופעה הזאת נפוצה מאוד אצל ילדים. כאשר המחלות האלה חוזרות ונשנות, אז יש לנו סימן מהגוף של הילד שמשהו לא פועל כשורה וכדאי להבין מה השתבש וכיצד אפשר לטפל.

נטורופתיה: לפתור את הבעיה הרפואית מהשורשלזימון תור לוחצים כאן >

 

רפואה משלימה ומניעת זיהומים חוזרים בילדים

בעוד שבמרפאות ובבתי החולים מטפלים בזיהומים עצמם (וזה לא דבר של מה בכך, משום שלזיהומים קשים יכולות להיות תוצאות קשות), ברפואה המשלימה ננסה להבין מה הגורם שמשבש את הפעילות של מערכת החיסון. כאשר נאתר אותו נוכל לטפל בו וכך למנוע בשאיפה גם את הזיהום הבא. הרפואה המשלימה מציגה תוצאות טיפול טובות, ומהניסיון הקליני במהלך עשרות שנות הפעילות שלנו גילינו כי הטיפול יכול לחסוך הרבה סבל לילד וגם את הצורך בטיפולים אנטיביוטיים בהמשך. הרפואה המשלימה מנסה להבין את החיבור בין הגוף לנפש של הילד, ובמצבים של זיהומים מה גורם לסטרס אצל ילדים.

קחו לדוגמה מעודדי סטרס גדולים כמו מעבר דירה, מעבר לגן או מסגרת חינוכית חדשה או אפילו תקופה כמו החופש הגדול – לכאורה מדובר על חופשה, שחרור וכיף גדול, אלא שאצל חלק מהילדים העובדה שהשגרה נשברת בצורה משמעותית כל כך מכניסה אותם ללחץ. פתאום לא קמים באותה השעה, לא הולכים לאותו המקום בכל בוקר ורואים הרבה מקומות ואנשים חדשים. שגרה מעניקה ביטחון, וכשהיא לא בנמצא יש לנו טריגר ללחצים וחרדות.

דברים נוספים שיכולים להוציא את הילד מהאיזון שלו הם מסכים – טלוויזיה, מחשב, טלפונים סלולריים – איפה שלא מסתכלים נתקלים במסך וזה הרסני עבור הילדים שלנו. הם חשופים להמון מידע ולא יכולים תמיד להכיל אותו או להתמודד איתו. גם תאורת לד לא עושה טוב לגוף ולאיזון, היא פוגעת בהפרשת הורמון השינה וגורמת לקשיים בהירדמות או לשינה לא עמוקה מספיק, וכשהגוף לא ישן מספיק אין לו מספיק משאבים להדוף את הזיהומים.

תזונה מאוזנת היא נושא שהרפואה המשלימה נותנת לו דגש גדול. ילדים חשופים היום לתזונה מעודדת דלקת כמו סוכר וקמח לבן, שמנים תעשייתיים כמו שמן דקלים ומרגרינה ומזון מתועש באופן כללי. גם הורים שמנסים לשמור על תזונה מאוזנת ובריאה עבור הילדים שלהם יודעים עד כמה זה קשה להשיג ולתחזק את זה לאורך זמן. אז איך מטפלים או מונעים את הזיהום הבא? מנסים לאזן את התזונה ומשתמשים במידת הצורך בתוספים ובצמחי מרפא שעוזרים לקצר את התהליך, אדם שבמשך שבועיים לא ישן, נוכל לעזור לו עם תוספים שמכילים ויטמין C ואבץ שיעזרו לו לחזור מהר יותר מסלול.

התופעה הזאת של זיהומים חוזרים נפוצה אצל ילדים בעיקר בגילאי 2 עד 5 שבהם הילד נכנס למסגרות ופוגש הרבה ילדים חולים (פתאום בחורף רק שליש מהילדים בגן מגיעים ולא נשארים בבית). נוסף על כך, הילד בסטרס כי הוא "נפרד" מהבית המגונן ומגיע למסגרת להילחם עם הילדים האחרים על חום ותשומת לב וזאת סיבה ענקית שמייצרת אצלו לחץ. רוצים לדעת מהו הטיפול שהכי מתאים לילד שלכם? התייעצו אונליין עם הרופאים שלנו ויחד תבנו את תוכנית הטיפול שתתאים לו אישית.

הומאופתיה והומוטקסולוגיה למניעת זיהומים חוזרים בילדים

ילד שמגיע לטיפול – תחילה נברר מהו סדר היום שלו, באיזו מסגרת הוא נמצא, מה התזונה שלו ועד כמה הבית מצליח לתחזק שגרה קבועה. כך נבין כיצד לפעול, ונבחר את סוג הטיפול בהתאם. כדי למנוע הופעה חוזרת של זיהומים אפשר לטפל גם בהומאופתיה בעזרת מינרלים מדוללים כמו סיליקה המתאימה לילדים חלשים הנדבקים בקלות מכל עובר אורח. בילדים אחרים המעלים חום בקלות ונוטים למחלות עור נטפל למשל בגופרית מדוללת. יש מאות צמחים ומינרלים שניתן להתאים לילדים ובכך למנוע מהם הרבה סבל מיותר.

נטורופתיה למניעת זיהומים חוזרים בילדים

כאן נתמקד בניסיונות למצוא את שורש הבעיה המחליש את הגוף, לעיתים נמצא אותו בתזונה או באורח חיים שניתן לשפר. במקביל נרחיק מזונות מחלישים, נגביר מזונות שמעודדים את הפעילות של מערכת החיסון ובמידת הצורך נשלב בטיפול גם תוספי תזונה וצמחי מרפא שיעזרו לחזק נחזק את מערכת החיסון.

דיקור סיני למניעת זיהומים חוזרים

המטפל בדיקור סיני יערוך לילד ולהורים אבחון מקיף על מנת להבין את מצבו הרפואי ויתאים לו טיפול שכולל דיקור ייעודי למערכת החיסון. גם כאן נציע שילוב של צמחי מרפא שיחזקו את הגוף לצד הדיקור ונמליץ על תזונה שתשלים את הטיפול.