רפלקסולוגיה

גוף האדם הינו מערכת מורכבת אשר לעיתים מפתיעה אותנו בחוכמה הטמונה בה, רפלקסולוגיה היא אחת הדוגמאות לכך.

רפלקסולוגיה מתבססת על העיקרון כי כפות הרגליים והידיים משקפים את גוף האדם על מערכותיו השונות, מגע במרכזי תחושה שונים ועיסוי נכון של הכפות ישפיע על איברים או מערכות לפעול בצורה טובה יותר.

לעיתים, מפתיע עד כמה מצב לא נוח של כף הרגל יכול לגרום לתופעות גופניות. ישנם מספר דיווחים ממטפלי רפלקסולוגיה כי ציפורן חודרנית המכאיבה באופן קבוע באזור הבוהן גורמת לכאבי ראש וזמן קצר לאחר הסרתה דווח על העלמות הכאבים.

במהלך השנים בוצע מיפוי מלא של כפות הרגליים והידיים ומוקמו בהם האזורים השונים המשפעים על איברים או מערכות בגוף. הרפלקסולוג תוך לחיצה ועיסוי של כפות הרגליים יכול גם לטפל וגם לאבחן.

רפלקסולוגיה

האבחון נעשה כאשר אנו מגלים נקודות רגישות או נוקשות בכפות הרגליים. ניתן ע"י כך לזהות אזורים או מערכות רגישות בגוף. לדוגמא: אצל אדם הסובל מעצירות כרונית יבוא הדבר לביטוי באזור המעי הגס הממוקם בקשת כף הרגל.

לעיסוי בכף הרגל ישנו אפקט מרגיע ומרפה והוא מומלץ מאוד לאנשים החשופים למתח רב בעבודה או בלימודים גם אם אינם סובלים מבעיות גופניות כלשהן. טיפול הרפלקסולוגיה מיטיב עם חולשות ועייפות ויכול לשפר את החיוניות בצורה ניכרת. טיפול זה מתאים גם לתינוקות, למשל כטיפול בבעיות גזים ועצירויות: עיסוי קל ועדין של אזור כף הרגל האחראי על מערכת העיכול מביא להקלה כמעט מיידית. ניתן לסייע גם לבעיות במערכת העיכול, כאבי מחזור, שלד ושרירים.

לסיכום מדובר בטיפול פשוט ונעים מאוד. ללא תופעות לוואי, המתאים לכל גיל ומומלץ מאוד גם לאנשים בריאים.