שיאצו

שיאצו הינה טכניקת טיפול יפנית המתבססת על הרפואה הסינית פירוש המילה "שיאצו" הוא "לחץ של אצבע" (שי=אצבע, אצו=לחץ).

בעבר הייתה השיטה מבוססת, רק  על הפעלת לחץ של האגודלים ,עם השנים החלו לשלב בטיפול בשיאצו גם הפעלת לחץ באמצעות הידיים, על ידי הנעת המפרקים וכפות הרגליים .כיום טיפול שיאצו כולל מגע ולחיצות בנקודות איזון בגוף, כיפוף ומתיחה של האיברים ומניפולציות עדינות במטרה לשחרר חסימות ולנתב את האנרגיה, להשפיע על שרירים, עצבים ומערכות פנימיות ובכך להביא לאיזון הגוף והנפש ולשפר את ההרגשה הכללית.

כדי להגיע למקסימום טווח תנועה והזזה של המטופל בנוחות, נהוג לבצע את השיאצו בדרך כלל על מזרן רחב על הרצפה או על מיטת טיפולים. הטיפול שיאצו נעשה כשהמטופל לבוש בלבוש ארוך ומלא – רצוי לבוש נוח כמו חולצת טריקו, טרנינג וגרביים.

במהלך הטיפול נהנה המטופל משלווה ורפיון כללי של השרירים. תוצאות הטיפול מלוות את המטופל גם לאחר הטיפול כאשר האפקט הולך ומצטבר. שיאצו יכול לסייע לטיפול בבעיות מתמשכות, כגון: כאבי ראש, כאבי צוואר וגב, כאבי שרירים, בעיות עיכול, בעיות מחזור, מתחים ועוד.

הטיפול מומלץ גם בהריון תקין, ומיטיב עם כאבים בגפיים ומשפר את זרימת הדם ואת התחושה הכללית. אין חובה להגיע לטיפול שיאצו רק כשקיימת בעיה, מומלץ לקבל את הטיפול על בסיס קבוע כטיפול מונע המשפר את חיוניות הגוף.

שיאצו