הומאופתיה - כנגד תופעת בחילות הריון

הבחילות נפוצות מאוד בשליש הראשון להריון ונשים רבות סובלות מהתופעה, שנגרמת כתוצאה מהפרשת ההורמונים HCG  ואסטרוגן. ברוב המכריע של המקרים – אם ההקאות לא גורמות להקאות ו/או לעלייה ברמת החומציות בדם – ניתן להתגבר על הבחילות בטיפול הומאופאתי. ההומאופתיה מתבססת על תרופות שעשויות מתמציות של צמחים וחומרים שונים. השיטה הבטוחה ביותר לשימוש בהריון היא הומאופתיה, שיטה המטפלת באמצעות תמציות צמחים וחומרים שונים במינונים מינימליים שנמהלו באופן סדרתי פעמים רבות. זאת כדי להשיג השפעה מרבית ללא כל תופעות לוואי. תרופה הומאופטית מותאמת באופן אישי לכל מטופלת וזה נעשה לאחר תשאול מקיף ובחינת ההיסטוריה הרפואית בנוסף לקווי אופי הייחודיים לכל אחת. מניסיון שהצטבר עד היום, שיטה זו יעילה במיוחד לטיפול בבחילות הנפוצות מאוד בשליש הראשון להריון ונשים רבות סובלות מהתופעה, שנגרמת כתוצאה מהפרשת ההורמונים HCG  ואסטרוגן. ברוב המכריע של המקרים – אם ההקאות לא גורמות להקאות ו/או לעלייה ברמת החומציות בדם – ניתן להתגבר על הבחילות בטיפול הומאופאתי. ההומאופתיה מתבססת על תרופות שעשויות מתמציות של צמחים וחומרים שונים:

    • Antimonium Crudum – לטיפול בנשים הסובלות מהפרעות בעיכול, מבחילות ומהקאות. מנטרלת את הצורך הכפייתי לאכול חמוצים. טובה גם להתמודדות עם הרתיעה ממגע או ממבטים.

 

    • Ipeca – ניתנת בעיקר לטיפול בבחילות המופיעות בבוקר. יעילה גם לטיפול בגזים מרובים  ובצרבות וכן לבחילות שלאחר ההקאה, כאשר לאמור גשת הקלה.

 

    • Lacticum Acidum – ניתנת לטיפול בהקאות ובחילות שנמשכות ימים שלמים. התרופ הטובה גם אם את חשה שהמזון כאילו תקוע מתחת לעצם החזה וכן לטיפול בבחילה המופיעה אחרי ארוחת בוקר.

 

    • Nux Vomica – מיועדת ללשון עם חיפוי חום. ניתנת לבחילות אחרי האוכל, כאבי בטן כתוצאה מגזים  בעיקר בבטן עליונה ושיהוקים בטעם מר או חומצי.

 

  • Tabacum – לטיפול בבחילות ותחושה רעה – בעיקר במהלך תנועה – הגורמות לירידת לחץ דם, חיוורון וסחרחורות. תופעות אלה מלוות לעתים גם בזיעה קרה המכסה את הגוף. עשויה להיות יעילה  גם לטיפול בהקאות מימיות והתכווצויות באזור הבטן העליונה.

בנוסף לתכשירים ההומאופתיים, חשוב גם להקפיד על כללי תוזנה מתאימים ורצוי שהתפריט יכיל את המזונות הבאים: פופקורן, אורז מלא (חום) עם מיזו. הירקות הבאים משפרים את פעולת מערכת העיכול  והכבד:  גזר, ארטישוק, לימון, דלעת. תה ג`ינגר או תה אניס עשויים גם הם להקל לעיתים על הבחילות.

רפואה משלימה לבריאות מושלמתלזימון תור לוחצים כאן >

 

מה מציעה הרפואה הסינית נגד בחילות הריון

עיסוי נקודה הנמצאת קרוב לשורש כף היד על מרידיאן הפריקרד, יכול להקל באופן מיידי על הבחילות. קיימות גם מספר נקודות לדיקור, העשויות להקל על הבחילות ולשפר באופן משמעותי את ההרגשה הרעה. אפשר גם להשתמש בתכשירים מיוחדים לנשים בהריון, וזאת על פי המלצת מומחה ברפואה סינית, למשל, כדאי ליטול לפני השינה תכשיר המבוסס על נוסחה סינית המכילה Pinellia ו- Hoelen C כדי למנוע את הבחילות בבוקר.

רפלקסולוגיה - לעייפות וחולשה במהלך ההיריון

שיטה נוספת שהוכיחה את עצמה בטיפול בקרב נשים בהריון היא הרפלקסולוגיהשיטה זו מתבססת על העיקרון כי מערכות הגוף משתקפות בכפות הרגליים. הטיפול הרפלקסולוגי מיטיב עם חולשות ועייפות, אשר אופייניות לתקופת ההריון  ויכול לשפר את החיוניות וההרגשה הכללית בצורה ניכרת. עיסוי נכון ומדויק של כף הרגל עשוי להקל משמעותית בבעיות במערכת העיקול, כגון עצירות השכיחה במיוחד במהלך ההיריון. שילוב של טיפול רפלקסולוגי עם הומאופתיה ותזונה נכונה, מהווה בדרך כלל, הרכב מנצח בטיפול בבעיות אלו.

שיטות אלכסנדר ושיאצו - לטיפול בבעיות גב ויציבה בהריון

במהלך ההיריון עובר גוף האישה שינוי מתמיד, כגון עליה במשקל ושינוי מרכז הכובד. בשילוב עם הרגלי תנועה לקויים ויציבה לא נכונה, המאפיינים נשים רבות בעולם המודרני, מתקבלת קרקע פורייה להיווצרות של בעיות וכאבי גב. ברפואה משלימה קיים מגוון רחב של טיפולים שעשוי להקל משמעותית בפתרון בעיות אלו, כגון כך, שיטת אלכסנדר, המלמדת הרגלי תנועה נכונים ושיאצו, טכניקת עיסוי  וטיפול באמצעות מגע ולחיצות.

טיפולי מגע ודמיון מודרך - להפגת מתחים בתקופת ההיריון

שיאצו וטיפולי מגע נוספים, כגון או רפלקסולוגיה, מסייעים רבות להפגת מתחים ולחצים, הידועים כמזיקים במהלך ההריון. במידה ואת עוסקת במקצוע רווי מתחים או סובלת מלחצים בלימודים, חשוב להקפיד על טיפולים קבועים על מנת להקל על מתחים אלו. כלי יעיל נוסף בהתמודדות עם לחצים הוא  דמיון מודרך, המלמד כלים להרפיה והרגעה עצמית. במרפאות כללית רפואה משלימה מגוון נוסף של טיפולים המתאימים לתקופת ההיריון, ובין היתר: כירופרקטיקה דיקור סיני (מומלץ בעיקר בשליש האחרון של ההיריון) ועוד.

כל מטופלת הפונה לכללית רפואה משלימה עוברת אבחון רפואי, על ידי רופא שהוכשר ברפואה קונבנציונלית ורפואה משלימה. הרופא יבחן את המצב של המטופלת ויתאים עבורה תוכנית טיפולים היעילה והבטוחה ביותר עבורה. תקופת ההיריון  רגישה במיוחד ולכן לייעוץ הרפואי חשיבות מכרעת. כמו כן, חשוב לפנות אך ורק למטפלים  מנוסים ומוסמכים לטפל בנשים בהריון.

 

כללית רפואה משלימה עד 60% הנחה ללקוחות מושלם ופלטינום