מה זו שיטת פרחי באך?

שיטת ריפוי שפותחה ע"י ד"ר אדוארד באך, רופא, הרבולוג  וחוקר אנגלי שחי בתחילת המאה ה-20. ד"ר באך גילה את היכולת הטיפולית של פרחי הצמחים בעזרת שיטת הכנה שפיתח.

באך הצליח לזהות קבוצה של מצבים נפשיים ולכל מצב כזה התאים תמצית פרחים אחת או יותר, המתאימה לטיפול בו. בסך הכל ריכז באך 38 סוגי פרחים שונים, שתמציתם מהווה בסיס לריפוי ובכל פרח זיהה תכונה בסיסית מסוימת.

בשיטת הכנת התמציות שפיתח ד"ר באך, טובלים את הפרחים במי מעיין ומשהים את זה בשמש לפרק זמן מסויים. השילוב של שלושת הגורמים הללו – הפרחים המיוחדים, מי מעיין ואנרגיית השמש- יוצר את הכוח הטיפולי הרצוי.

ד"ר באך פעל והמציא את השיטה בהר VERNON באנגליה והתבסס על הצמחים המקומיים. כיום ניתן למצוא תמציות של צמחים ממקומות אחרים בעולם – קליפורניה ואפילו כאן בישראל –  שמופקות באותה הטכניקה של ד"ר באך.

סוד הריפוי בעזרת פרחי באך, מושתת על ההבנה כי, תהליך הריפוי תלוי בשינוי ברובד הרוחני ובשינו ברובד הפיזי גם יחד.
היות והשינוי הרוחני אינו כבול בהכרח לרובד הפיזי (קרי המחשבה או המצב) יכול הראשון לשמש כמנוף וכוח דוחף לשינוי השני ובכך לשפר גם תלונות גופניות ולא רק תלונות ברמה הנפשית.

לאילו מצבים יכול לסייע?

  • בעיות קשב וריכוז
  • היפראקטיביות
  • קשיי הסתגלות
  • מתחים וחרדות
  • עייפות
  • פוסט-טראומה
  • בעיות רגשיות
  • בעיות התנהגויות
  • ועוד

מה קורה במהלך הטיפול?

במפגש הראשון מתבצע תהליך אבחון בו נעשה בירור לגבי מצבו הנפשי של המטופל.  האבחון נעשה באמצעות ראיון מקיף שעובר המטופל, בו נשאל על ידי המטפל אודות מצבי הרוח והתפקוד היומיומי שלו, בנוסף לבדיקה גופנית.

לאחר מכן בוחן המטפל באילו תמציות קיימת ההתאמה המרבית למצבו הרוחני של האדם. לעיתים המסקנה לגביי מידת ההתאמה תושפע גם ממשיכה אינטואיטיבית של המטופל לתמצית כזו או אחרת. בסוף תהליך האבחון המטפל מרכיב את תמצית פרחי הבאך המתאימה ביותר עבור המטופל.

בשלב הבא מתקיימת סדרה של פגישות למעקב ועדכון הטיפול: מפגשים אלה כוללים  מעקב אחר תוצאות הטיפול ובמידת הצורך שינוי של הרכב התמצית שהוכנה למטופל. שלב המעקב חשוב ומאפשר ירידה לפרטים קטנים יותר לאחר שהבעיה העיקרית משתפרת.

משך המפגש הראשון הוא עד 45 דקות, והמפגשים הבאים – עד 30 דקות.

כמה טיפולים יש בסדרה ? בין טיפול לשניים

איך להתכונן לטיפול?

אם זוהי פגישתכם הראשונה עם המטפל, חשוב שתמסרו לו את ההיסטוריה הרפואית המלאה שלכם – ניתוחים (גם קוסמטיים), תרופות שאתם נוטלים, בדיקות שערכתם לאחרונה, פציעות שעברתם, שברים, תאונות, רגישויות, אלרגיות, תגובות מיוחדות לטיפולים קודמים שעברתם וכדומה.

חשוב מאוד לספר למטפל גם על ההרגלים שלכם, אורח חייכם, החלומות שלכם, החששות שלכם וכדומה. ככל שהתשובות יהיו ברורות יותר, המטפל יוכל להבין את הגוף שלכם כמו גם את קווי האישיות שלכם ויהיה לו קל יותר למצוא את התמצית המתאימה ביותר עבורכם.

במידה ומדובר בטיפול המשך – חשוב לעדכן את המטפל בכל שינוי במצבכם הבריאותי.