רפואה משלימה לילדים

כללית רפואה משלימה מסייעת בהתמודדות עם מחלות ובעיות שונות בקרב ילדים. הטיפולים בכללית רפואה משלימה הם יעילים, בטוחים, ללא תופעות לוואי ולא פולשניים, ולכן מתאימים מאוד לילדים.

רפואה משלימה לילדים מטפלת בבעיות נפוצות כגון:

דלקות אוזניים חוזרות וירידה בשמיעה

בזמן הדלקת החריפה ולעיתים קרובות גם בשל חסימת ניקוז האוזן ,מצטברים נוזלים באוזן התיכונה וגורמים לירידה בשמיעה, אשר מפריעה להתפתחות הדיבור. הטיפול יכלול שיפור הפעילות של מערכת החיסון בעזרת הומאופתיה או דיקור סיני כדי למנוע את הדלקות. ניקוז הנוזלים שהצטברו באוזן נעשה על ידי רפלקסולוגיה או אוסטאופתיה.

לקריאה נוספת על דלקות אוזניים בילדים

מחלות זיהומיות חוזרות

שכיחות מאוד בילדים בשלב של התחלת היציאה למסגרות חינוכיות כמו פעוטונים וגני ילדים. למחלות החוזרות תפקיד חיובי בהתפתחות מערכת החיסון ולכן הטיפול הנכון בזיהומים אלה הוא על ידי שיפור הפעילות של מערכת החיסון בעזרת טיפול הומאופתי, דיקור סיני ונטורופתיה.

בעיות עיכול, כאבי בטן, ועצירות

בעיות אלה שכיחות בגיל הרך ונובעות מהסתגלות מערכת העיכול למזון המגוון שאנו צורכים. הופעה של בעיות עיכול או עצירות בגיל הגן ובית-הספר יכולה לנבוע מגורם רגשי או חברתי. הטיפול יתבסס על נטורופתיה בשילוב דיקור-סיני, שיאצו או רפלקסולוגיה. כאשר מעורב מרכיב רגשי, נוסיף טיפול בפרחי-באך, בהומאופתיה או ביופידבק.

בעיות עור ואסטמה של העור

בעיות עור מטרידות ילדים רבים וגורמות לגרד וסבל נמשכים. הטיפול ההומאופתי או ההומוטוקסיקולוגי יעיל לבעיות עור ומתאים לילדים. לעתים יש לבצע שינויים בתזונה, שכן העור הוא אחד מאיברי פינוי הפסולת מהגוף, ולכן מושפע מהרגלי החיים של הילד.

אסטמה

שכיחות המחלה נמצאת במגמת עליה עקב זיהום האוויר והסביבה. הטיפול המומלץ נעשה בעזרת דיקור-סיני או שיאצו המשמשים לפתיחת דרכי הנשימה וניקוי הליחה שהצטברה בהם. כאשר האסטמה נובעת מאלרגיה, יתווסף טיפול בהומאופתיה או הומוטוקסיקולוגיה לאיזון מערכת החיסון.

אלרגיה

אלרגיה יכולה להתבטא בהתקפי שלשול, דמעת, נזלת כרונית או התקפית, פריחות מגרדות בעור ושיעול ממושך. האלרגיה נובעת מחוסר איזון של מערכת החיסון המגיבה ביתר לגורמים סביבתיים. הטיפול באלרגיה נעשה בהומאופתיה,או הומוטוקסיקולוגיה לעתים בשילוב נטורופתיה ושינויים בתזונה.

הפרעות קשב וריכוז

קצב החיים התזזיתי והמתח הנלווה להם גורם לבעיות קשב וריכוז אצל ילדים ונוער. הטיפול נעשה על ידי תרגילים לשיפור יכולת הריכוז באמצעות מערכת הביו-פידבק. לרוב, הטיפול יכלול גם שינויים בתזונה ומתן צמחי מרפא באמצעות נטורופתיה. בעיות רגישות יתר יטופלו ע"י פרחי באך, הומאופתיה או הומוטוקסיקולוגיה .

פחדים, קשיים חברתיים וביישנות

גילוי העולם חושף את הילדים לתכנים חדשים ולא מובנים ואלה מתבטאים בפחדים. קשיים חברתיים וביישנות מפריעים לילדים רבים להשתלב בחברה ולמצות את הפוטנציאל שלהם. טיפול במגע כמו שיאצו, רפלקסולוגיה ועיסוי, יכול לסייע להשתחרר מהפחדים ומהעכבות. טיפול בפרחי-באך או הומיאופתיה ישלים את התהליך במקרים רבים.

הפרעות שינה

יכולות להופיע בשלבים שונים של הילדות. לתינוקות מחזור שינה-ערות קצר המשתנה בהדרגה כדי להתאים למחזור היממה. ילדים בגיל בית הספר יוצאים ממחזור שינה-ערות סדיר בעקבות החופשים הארוכים מהלימודים. בבעיות שינה אפשר לטפל בעזרת דיקור-הסיני, רפלקסולוגיה והומיאופתיה.

בעיות נוספות

הרפואה המשלימה מסייעת בטיפול במגוון רחב של בעיות בריאות נוספות אצל ילדים, כגון: בעיות יציבה והתפתחות מוטורית, על ידי כירופרקטיקה ,שיטת אלכסנדר ושיטת פלדנקרייז. בעיות הקשורות להתפתחות ההורמונאלית בנערים ובנערות, בדיקור סיני, הומיאופתיה, הומוטוקסיקולוגיה או רפלקסולוגיה. ועוד.