רפואה משלימה לנשים

לנשים צרכים רפואיים מיוחדים בתקופת הפריון, במהלך ההיריון ובגיל המעבר. רופאי כללית רפואה משלימה יתאימו לך סדרה משולבת על פי הצרכים שלך.

טיפולי רפואה משלימה לנשים:

מחזור לא סדיר

אי סדירות של המחזור שכיחה בנערות בשל חוסר בשלות של המערכת ההורמונאלית. היא גם יכולה להופיע בכל שלב של החיים עקב מצבי מתח, שינויים חדים במשקל הגוף, לאחר הריון ולידה או לאחר הפסקת שימוש בגלולות נגד הריון. סדירות המחזור מבחינת תדירות ומשך איננה רק עניין של נוחות, מחזור לא סדיר קשור לעיתים קרובות גם להפרעות בביוץ ולחוסר איזון הורמונאלי. הטיפול היעיל הוא באמצעות רפואה סינית, רפלקסולוגיה, הומאופתיה או הומוטוקסיקולוגיה.

כאבי מחזור ותסמונת קדם ווסתית

כאבי מחזור מופיעים אצל כ80% מהנשים וברוב המקרים מדובר על אי נוחות ברמה שאיננה מצריכה טיפול.  יחד עם זאת כ- 20% מהנשים חוות כאב ברמה המפריעה לחיי היום יום ומחייבת טיפול. התסמינים כוללים כאבי גב ובטן, כאבי ראש, שינויים במצב הרוח, בעיות במערכת העיכול ועוד. הטיפול כולל המלצות לתזונה בריאה באמצעות הנטורופתיה,  יחד עם איזון המערכת ההורמונאלית באמצעות רפואה סינית, רפלקסולוגיה ושיאצו.

בעיות בפוריות

כשליש מהזוגות המנסים להרות ילד נתקלים בקשיים, וכאשר קשיים אלה נמשכים מעבר לשנה של ניסיונות, מדובר על הפרעה בפוריות המחייבת טיפול. הדיקור הסיני הוכח במחקרים חוזרים כיעיל בטיפול בליקויים בפוריות והוא מתאים לשימוש גם בשילוב עם טיפולי הרפואה המערבית. בשיפור הפוריות נעזרים גם בנטורופתיה רפלקסולוגיה, ביופידבק ועוד.

תמיכה בנשים בהריון

הריון איננו מחלה אך הוא מאתגר את מערכות הגוף וגורם לתופעות כגון: בחילות, כאבי גב, כאבי רגליים,  עייפות, עצירות ועוד. ניתן לטפל בבעיות אלה באמצעות הרפואה המשלימה. כך לדוגמא  הרפואה הסינית יעילה כנגד בחילות, העיסוי והכירופרקטיקה יטפלו בכאבי הגב והרגליים והנטורופתיה תסייע לעצירות ולעייפות.

נשים רבות הסובלות מבעיות שאינן קשורות להריון כמו מיגרנה או אלרגיה, נתקלות בקושי מיוחד בתקופת ההריון בה רצוי להימנע מנטילת תרופות כימיות, כדי לא לסכן את העובר. גם במצבים אלה ניתן להסתייע ברפואה המשלימה המציעה פתרונות טבעיים המתאימים לנשים בהריון.

תופעות גיל המעבר

גלי חום מטרידים כמעט 80% מהנשים בגיל המעבר והם גורמים גם להזעת יתר ונדודי שינה. תופעות נוספות המאפיינות את הירידה החדה בהפרשת הורמוני המין כוללות חוסר אנרגיה, ירידה במצב הרוח, ירידה בריכוז ועליה במשקל. ניתן לטפל ביעילות בתסמינים אלה בשילוב של דיקור סיני, נטורופתיה, הומיאופתיה, הומוטוקסיקולוגיה ורפלקסולוגיה. הטיפול מתאים גם לנשים המנועות משימוש בתחליפי הורמונים בגלל גורמי סיכון משפחתיים.

בריאות האישה במעגל החיים

הרפואה המשלימה שמה דגש על אורח חיים בריא ורפואה מונעת. היא איננה עוסקת רק בריפוי מחלות ותיקון בעיות, אלא במניעה שלהן. השלבים השונים אותם עוברת כל אישה במהלך חייה מחייבים הערכות והתאמה של התזונה, לרבות שימוש בויטמינים ובתוספי מזון המותאמים באופן אישי לקצב החיים, גורמי הסיכון והמצב הבריאותי הכללי. תחזוקה שוטפת של הגוף בעזרת טיפולים מאזנים כמו שיאצו ורפלקסולוגיה תסייע לשמור על בריאות תקינה, תוך התמודדות יעילה עם העומס המוגבר תחת עבודות הבית וגידול הילדים.

לקריאת מאמרים נוספים בנושא:

רפואה משלימה בהריון, כיצד לעבור את תקופת ההיריון בקלות?

על בריאות האשה ורפואה משלימה

פריון בדרך להריון

מחטים במקום הורמונים

תופעות גיל המעבר